Przejdź do treści strony

Wydarzenia

Warsztaty dla uczniów ZST-E w Kaliszu

Warsztaty dla uczniów z informatyki Źródło: http://pixabay.com

Uczniowie klas trzecich o profilu informatycznym wraz z opiekunami (Szymonem Wilkiem i Sebastianem Woźniakiem) z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu uczestniczyli w dniu 31 maja 2017r. w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych w salach komputerowych Katedry Informatyki. Była to kolejna wizyta uczniów z tej szkoły, którą udało się zorganizować dzięki współpracy Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.

W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie mogli uczestniczyć w dwóch półtoragodzinnych zajęciach z programowania, podczas których poznali podstawy tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz zostali zaznajomieni z automatami komórkowymi. System Android to najdynamiczniej rozwijający się system operacyjny dla urządzeń mobilnych. Uczniowie mieli okazję napisać swoją pierwszą grę liczbową na smartfony, polegającą na zgadywaniu liczby wytypowanej przez aplikację. „Gra w życie” to jeden z najpopularniejszych przykładów automatów komórkowych, stworzony przez Johna Conwaya w 1970r. Stosunkowo proste reguły tego automatu pozwalają na wygenerowanie ciekawych wzorów graficznych. Ponadto uczniowie mieli także okazję zapoznać się z przykładami innych automatów komórkowych.

Tego typu zajęcia to nie jedyna forma współpracy Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Nasza Uczelnia wsparła także VI wielobój informatyczny, który jest organizowany cyklicznie przez Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Są to zawody, w których uczniowie tej szkoły rywalizują w konkurencjach informatycznych.

Fotorelacja z tej wizyty: http://www.zste.kalisz.pl/art,384,warsztaty-z-jezyka-java-w-pwsz

Gra w życie Johna Conwaya  - warsztaty dla uczniów z informatyki
Automaty komórkowe - warsztaty dla uczniów z informatyki