Aktualności

Powrót

Spotkanie z firmą Famot

Opublikowano: 19.05.2022
Spotkanie studentów z przedstawicielami firmy Famot

Autor: mgr inż. Szymon Wilk

W dniu 13.05.2022 r. o godz. 16:30 w sali 222 w Collegium Mechanicum odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Famot z Pleszewa ze studentami Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej (studia niestacjonarne, kierunki: Mechanika i budowa maszyn, Elektrotechnika i Informatyka).

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy Wydziału Politechnicznego z firmą Famot. Władze wydziały reprezentował prodziekan Piotr Czarnywojtek, a firmę Famot kierownik działu konstrukcji Pan Michał Szymański oraz kierownik działu IT Pan Mariusz Drobniewski (absolwent kierunku Informatyka Akademii Kaliskiej). W spotkaniu uczestniczyli również wykładowcy Akademii Kaliskiej.

Przedstawiciele firmy opowiedzieli jakimi możliwościami dysponuje Famot, który jest częścią konsorcjum DMG MORI. Wskazali na sukces firmy Famot związany z zatrudnionymi pracownikami i inżynierami, który to pozwolił im stać się największym producentem obrabiarek w Europie Środkowej.

Przedstawiciele firmy zachęcali studentów do aplikowania na praktyki zawodowe w ich firmie, jak również do realizacji w Famocie kariery zawodowej. Po prezentacji był czas na zadawanie pytań przez studentów. Szczegółowszych informacji udzielano w indywidualnych rozmowach. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród studentów, czego wyrazem była ich liczna obecność.

Informację przygotował: dr inż. Piotr Czarnywojtek, Prodziekan Wydziału Politechnicznego

Spotkanie studentów z przedstawicielami firmy Famot
Spotkanie studentów z przedstawicielami firmy Famot

Dziekanat Katedry

mgr Anna Ratajczyk

Budynek Collegium Mechanicum
ul. Poznańska 201-205, pok. 128
tel. (62) 76 79 580

Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek - Piątek: 10:00 - 14:00
Sobota (zjazdowa): 9:00 - 14:00

Katedra Informatyki

Wydział Politechniczny

ul. Poznańska 201-205
62-800 Kalisz

Akademia Kaliska

im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
ul. Nowy Świat 4
62-800 Kalisz