program studiów

Powrót

Programowanie urządzeń przenośnych (wybieralny)

Informatyka - studia inżynierskie w Kaliszu - Programowanie urządzeń przenośnych (wybieralny)

Urządzenia mobilne stają się obecnie coraz bardziej popularne, przede wszystkim dzięki swej przystępności i spersonalizowaniu. Współczesne smartfony i tablety to dojrzałe platformy obliczeniowe, pretendujące do miana komputerów osobistych, a ich użytkownicy oczekują funkcjonalnych i wydajnych aplikacji.

Celem przedmiotu wybieralnego „Programowanie urządzeń przenośnych” jest uzyskanie przez studenta wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu projektowania i implementowania aplikacji dla urządzeń mobilnych. W czasie kursu student poznaje specyfikę urządzeń przenośnych, ich funkcje i ograniczenia oraz architekturę dedykowanych dla nich systemów operacyjnych. Zdobywa wiedzę z zakresu budowy aplikacji, jej elementów składowych, cyklu życia, zarządzania zasobami, systemu plików, baz danych, zapisu i odczytu danych. Uczestnik kursu uczy się budować interfejs użytkownika, tworzyć i obsługiwać menu, projektować i implementować grafikę i multimedia. Poznaje zagadnienia sieciowe, możliwości wykorzystania lokalizacji oraz budowę stron WWW dla urządzeń mobilnych.

Zaprojektowane aplikacje uczestnik zajęć implementuje w wybranym i skonfigurowanym przez siebie środowisku programistycznym. Aplikacje testowane są w emulatorze dla różnych urządzeń mobilnych. W końcowej części kursu student poznaje zasady publikowania aplikacji.

Dziekanat Katedry

mgr Anna Ratajczyk

Budynek Collegium Mechanicum
ul. Poznańska 201-205, pok. 128
tel. (62) 76 79 580

Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek - Piątek: 10:00 - 14:00
Sobota (zjazdowa): 9:00 - 14:00

Katedra Informatyki

Wydział Politechniczny

ul. Poznańska 201-205
62-800 Kalisz

Akademia Kaliska

im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego
ul. Nowy Świat 4
62-800 Kalisz